Twitter testuje 280 znaků. Dočkáme se o vánocích překvapení?

Majitelé sociální sítě Twitter si jsou vědomi rostoucí popularity “tweetování”, a to nejen na osobní, ale i marketingové úrovni. Vedení Twitteru se rozhodlo začít testovat nový rozsah znaků, a to až 280. 

Hlavním důvodem pro testování je jednoznačně absence znaků při rozsáhlejších sděleních, což vede v některých případech k takové formě zkracování, která je na hranici pochopení smyslu sdělení. Tento stav je aktuální i v našem českém virtuálním prostředí. Můžeme se tedy dočkat v blízké době nárůstu počtu znaků ze současných 140 na nových 280? Na odpověď si musíme počkat, jakmile jednotlivá oddělení sociální sítě Twitter vyhodnotí analytická data, která shromažďují. Jak je ale obvyklé u Twitteru, rádi oznamují velké věci na mezinárodně významné dny.

Dočkáme se tedy o vánocích velkého dárku od Twitteru? Pokud ano, bude to i pro naše klienty znamenat radostnou novinku, protože budou moci marketingově působit zcela novým způsobem. My se na tento krok samozřejmě připravujeme a našim klientům poskytneme nové strategie v případě, že dostaneme “pod stromeček” nebo i dříve 140 znaků navíc.