Speciální polepy v té nejvyšší kvalitě

Čas od času nás klienti požádají, abychom pro ně vymysleli a vyrobili něco speciálního, co si žádá nejen originální grafiku a funkční koncept, ale také použití těch nejmodernějších technologií a naprosto precizní instalaci. Náš klient, který není z komerčního sektoru, nás požádal o polepení zasklených ploch u interiérových dveří v jeho objektu. Požadoval věrnou imitaci pískovaného skla. Motivy měly být takové, jaké se nacházely v původních architektonických plánech objektu z přelomu 19. a 20. století.

Pro nás to znamenalo nejprve vytvořit věrnou podobu motivu. Díky modernímu měřícímu a grafickému vybavení jsme vytvořili identické motivy, které se následně připravili do výroby. Výrobní technici použili metodu laserového řezání do pískované folie, jejíž variantu jsme předem vybrali ze vzorníků. Díky výběru strojového řezání laserem místo ruční separace jsme dosáhli výsledku s přesností, která se dá měřit v mikronech. Odpadlo také riziko, že by se ty nejmenší detaily polepu mohly zničit nebo deformovat, protože řezání drobných a miniaturních vzorů do pískované folie je za pomocí standardních metod nemožné. Díky zmiňované speciální technice to ale s námi možné je a tak jsme zanedlouho po výrobě naplánovali instalaci. Při ní jsme museli postupovat také s nejvyšší mírou preciznosti, protože motivy vyřezané z pískované folie byly na většině míst skutečně milimetrové. Protože ale máme přes 17 let zkušeností a známe všechny používané materiály, věděli jsme i zde, jak postupovat, aby byl výsledek bezchybný.

Vše jsme zrealizovali k velké spokojenosti klienta, který byl nadšený z úrovně naší práce. Polepy nyní dotvářejí jinak úchvatný interiér objektu klienta, který se ho snaží uvést do původní podoby. Ke konci roku jsme tak měli možnost vytvořit i něco skutečně překrásného, co není čistě komerční, ale má i estetickou a uměleckou hodnotu.

 

 

Máte také podobná přání a požadavky? Rádi s Vámi ve zkonzultujeme.

Zavolejte nám nebo napište: atelier@4prostor.cz | +420 493 520 722