Naše loga jsou vždy použitelná

Při tvorbě loga firmy nebo nové obchodní značky je nutné myslet na jeho oblasti využití. Toto téma je často přebírané, ale ne každá reklamní agentura je toho schopna. My vytváříme funkční a moderní loga od roku 2000.

 

A jak vytváříme nová použitelná loga?

Především zjišťujeme od klientů, kde všude bude jejich logo zobarzené. Faktory, které mohou působit na čitelnost loga, mohou být podkladový materiál, jeho probarvení, způsob nasvícení, druh barev a také způsob aplikace loga. Následně se z těchto informací vytvoří seznam pro samotnou tvorbu. Z něho se grafický tým dozví, že logo bude aplikováno např. pomocí vysoké výšivkové nitě nebo, že bude zobrazené pomocí nátěrů z RALových odstínů. Teprve na základě těchto informací je možné vytvořit takové logo, které bude vždy čitelné a funkční.

 

A jak připravíme logo do světa?

U nás je samozřejmostí vytvářet k nových obchodním značkám a logotypům dokument, který nazýváme logomanuál. Do něj shrneme všechny potřebné informace o logu, jeho vývoji, nosné myšlence, barevných modelech, ochranných zónách a podmínky, za jakých lze logo zobrazit. Díky tomuto dokumentu se nemůže nikdy stát, že by bylo logo špatně zobrazené.

 

Máte i ve vaší firmě takto zpracovanou podobu loga? Pokud vidíte určité mezery, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi vše prokonzultujeme a navrhneme efektivní řešení.

atelier@4prostor.cz | +420 493 520 722